MÓW ŚMIAŁO

krótka historia o tym, jak się to zaczęło

Mam na imię Anna i od 20 lat jestem nauczycielką.

o mnie

Trochę o mnie

Anna Sajkowicz-Romaniuk

Jestem magistrem Filologii Polskiej i od prawie 20 lat uczę języka polskiego. Pracuję w klasach integracyjnych i bycie panią od polskiego nie wystarczało, a potrzeby moich uczniów skłoniły mnie do ukończenia różnego rodzaju kursów i szkoleń.

I tak się zaczęła moja przygoda z Akademią Nauki w Białymstoku, dzięki której mogłam brać udział w szkoleniach z zakresu szybkiego czytania i technik pamięciowych, poznać tajniki kinezjologii edukacyjnej oraz zasady ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Nauczyłam się też sposobów pracy z osobami nadpobudliwymi i mającymi problem z koncentracją uwagi. Umiejętności te wykorzystywałam pracując jako trener w Akademii Nauki, ale również podczas zajęć polskiego w gimnazjum i szkole podstawowej. 

     Kolejny krok to ukończenie kursu kwalifikacyjnego z zakresu oligofrenopedagogiki, dzięki któremu zdobyłam uprawnienia do pracy z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera oraz osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Wiedza ta dała mi swobodę i pewność w prowadzeniu zajęć rewalidacyjnych, ale ciągle nie umiałam pomóc dzieciakom, które miały problem z połykaniem, nieprawidłowo oddychały, a ich aparat artykulacyjny i sposób artykulacji wymagał usprawnienia. I……

     …przyszedł czas na Podyplomowe Studia Logopedyczne, a zaraz po nich na podyplomówkę z Neurologopedii. Doświadczenie w tym zakresie zdobywałam pracując w przedszkolu i szkole podstawowej, a także w poradni logopedycznej, gdzie przyjmowałam pacjentów od noworodka po seniora.

     W końcu przyszedł czas na własny gabinet. Przede mną nowe wyzwania, a ponieważ logopedia to dziedzina, która bardzo prężnie się rozwija, to warsztatom, szkoleniom i kursom nie będzie końca.